Hüner Çoşkuner'inde tercihi Radyo Zeugma

Bir konser için Gaziantep’e gelen Türk Sanat Müziğinin en güçlü seslerinden Hüner Coşkuner konser sonrasında Gaziantep halkıyla buluşmak için Radyo Zeugma’da Akşam Sefası sanat müziği programının yapımcı ve sunucusu Murat Balcı’ nın konuğu oldu.

Canlı yayında murat balcı ile sohbet eden ünlü sanatçı Hüner Coşkuner daha öncede Gaziantep’ e geldiğini ve yine Radyo Zeugma’ da canlı yayına katıldığını ve bu sohbeti İstanbul’da da bir çok arkadaşı ile paylaşıp onlara Gaziantep dinleyicisini önerdiğini söyledi.

Gaziantep ve Gaziantep Halkı’nı çok sevdiğini söyleyen Hüner Coşkuner ‘’ sizlerin konukseverliği beni hep derinden etkilemiştir. Özelliklede Gaziantep halkının sanata ve sanatçıya verdiği önem takdire şayandır. Ben her Gaziantep’e geldiğimde hem buradaki tanıdıklarımı ziyaret ediyor, hem d e konserlerimi gerçekleştiriyorum. Gaziantep’in sanata ve sanatçıya bakışı çok farklı Gaziantep halkı sanatın bir emek olduğunun bir bilgi birikimi gerektiğinin farkında bir şehir. Bu nedenle de gelen sanatçıyı. Çok büyük saygı ve sevgi ile kucaklıyor. Sohbetleri özelliklede sanat müziğine hâkimiyetleri beni derinden etkiliyor. Bu derece sanata düşkün bir millet oldukçada duyarlı bir halktır. Ben bu konserimde de bana eşlik eden ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu raya gelmek ve dinleyicilerinizle buluşmak benim için bir zevk. Ve bu mutlulukla evime dönüyorum buda çok güzel ‘’ dedi.

Yeni çıkaracağı sınglee albüm hakkında da bilgiler veren hüner coşkuner,  yeni albümün adının güle güle git olacağını albümde yer alan şarkının bir musiki eseri olmasına rağmen alt saundlar da zenginlik kattıklarını hem sanat müziği seven elit kesimi hem de gençleri müziği sayesinde ortak bir platformda buluşturacak bir çalışma ortaya çıkardıklarını söyledi.