Fatma Şahin Radyo Zeugmada

AKP Merkez Kadın Kolları Başkanı Ve Gaziantep Millet Vekili Adayı Fatma Şahin Radyo Zeugma’nın canlı yayın konuğu oldu. Gündeme dair açıklamalarda bulanan şahin, 13 Haziranda Türkiye’nin geleceğindeki istikrarın bozulmaması için her insanın aynı duyarlılıkla sandık başına gitmesini beklediklerini söyledi.

Seçimlere bir gün kala seçim çalışmalarının finalini Radyo Zeugma stüdyolarında yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Kadın Kolları Başkanı Ve Gaziantep Millet Vekili Adayı Fatma Şahin 9 Haziranda Gaziantep’e gelen Adalet Ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingini canlı yayında değerlendirdi. Başbakanla halkın inanılmaz bir iletişim içerisinde olduğunu b u duygusal bağın Gaziantep’te daha da fazla hissedildiğini söyledi. Şahin’’  bu başbakanımızın Gaziantep’e 15. Gelişi her gelişinde Gaziantep’ten oldukça övgüyle söz eder. Özelliklede Gaziantep’teki sanayinin gelişmişliği ve hoşgörü tabanındaki yaşam şekli tüm dünyaya örnek olacak şekildedir değerlendirmesini yapar. Bizlerde böylesine hem doğası hem de sanayisi ile örnek olmuş bir şehrin hizmetkârları olmaktan onur duyuyoruz. Geçtiğimiz 8,5 yıllık sürecimizde AKP olarak tüm Türkiye’de çok güzel düzenlemeler yaptık inşallah bu güzel gelişmeler 2023’ e kadarda devam edecektir’’ dedi.

Gaziantep’in ilk kadın milletvekili de olan Şahin, Özelliklede erkeklerin egemen olduğu bir dünya düzeninde yine erke egemen bir siyaset anlayışında göreve geldiği günden beri kadın olarak zorlu bir mücadele verdiğini ama bu mücadelenin daha bitmediğini söyledi. Kadınların yapısından dolayı olaylara daha içtenlikli ve duygusal yaklaştığını değinen şahin’’ eskiden ülkemizde kadının her ne kadar adı olsa da bir kimliği yoktu. Kadının oyu babasının kardeşinin ya da kocasının oyuydu. Ama bu gün bu tabu yıkıldı. Artık kadının kendi inandığı bir oyu olduğu gibi etrafındaki insanlara da doğrularını anlatarak onları etkilemeye başladı. Bu sevindirici bir gelişme. Çünkü ben inanıyorum ki bu gün yasal bir hakkı olan oyuna sahip çıkan kadın yarın da haklarına kimliğine geleceğine sahip çıkacaktır. Bu duygu bizim mücadelemizin en anlamlı karşılığıdır. Gece gündüz çalışsak da bir vatandaşımızın yaşamındaki düzenleme bir kadınımızın bilinçli bir şekilde haklarına sahip çıkması bizim tüm çalışmalarımızı unutturuyor’’ dedi.

Gelecek adına yapılan ve yapılacak projelerin hayata geçirilmesin de istikrarında oldukça önemli olduğunu vurgulayan adalet ve kalkınma partisi kadın kolları başkanı ve Gaziantep milletvekili adayı Fatma şahin biz geçen çalışma sürelerimizde önce bizden önce yönetimde olan arkadaşlarımızın eksikliklerini tespit ettik bu belirli bir zaman aldı. Sonrasında düzenleyici tedbirler aldık bakın Gaziantep’te her yıl ihracatta inanılmaz gelişmeler yaşanıyor. Tüm Türkiye’de ihracat iki katına çıkarken Gaziantep’te sekiz katına çıktı. İhracatta Ankara gibi önemli ve büyük bir şehri bile geçtik. Tabii ki bunlar oldukça sevindirici gelişmeler. Ama işimiz bittimi. Hayır, biz vizyonu olan bir şehiriz. Bu nedenle sadece bu günü değil geleceği de planlamalıyız. Sadece ekonomide değil sağlık, kültür, eğitim, hizmet gibi tüm sektörlerde Gaziantep tüm Türkiye’nin gurur duyacağı bir il olmalıdır; olacaktır da.’’

Türkiye ve Gaziantep için 2023 projeleri hakkında da bilgiler veren AKP Gaziantep Millet Vekili Adayı Fatma Şahin’’ hedefimiz Gaziantep’i hem kültür hem de sanayi şehri yapmak bizler Dünyada Türkiye, Türkiye de Gaziantep sloganı ile yola çıktık. Şimdi 2023 hedeflerimizi de belirledik.  2023 de Gaziantep’te özelliklede sanayinin yanı sıra sağlık şehri oluşturmak istiyoruz. Biz göreve geldiğimizde Gaziantep’ten Ankara’ya yoğun bir hasta akışı vardı. Şimdi Gaziantep’te yeni açılan hastanelerimiz ve sağlık köyü projemizle sadece Doğu Anadolu değil tüm orta doğunun şifa merkezi olmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra özellikle tarihimize sahip çıkıyoruz. Karanlıkta kalmış tarihi ören yerlerimizi gün ışığına çıkarma için Gaziantep’te tüm anlaşmalarımız yaptık. Bu beraberinde Gaziantep’te şu anda beş olan beş yıldızlı otel sayımızı da fazlalaştıracaktır. Hemen müjdesini vereyim yapılan görüşmeler neticesinde şu anda Gaziantep’te inşasına başlanılacak dünyaca ünlü bir otel var. Bunun yanı sıra Gaziantep’i spor merkezi yapmak istiyoruz. Şu anda yeni stadyumun anlaşmaları yapıldı. Gaziantep’te Şahinbey ve Şehitkâmil belediyeleri tarafından yarı olimpik, büyükşehir belediyesi tarafından da tam olimpik bir havuzun anlaşmaları yapıldı. Temeli atılıyor. Yine Halfeti ve Rum kale bölgelerinde de yapılan etkinliklerle bu alanlar su sporları merkezi haline dönüştürülecektir. Şu anda Gaziantep de iki vakıf ve bir devlet üniversitemiz var. Bunun fazlalaşması ve ilahiyat, hukuk fakülteleri gibi eksik olan fakültelerin şehrimize kazandırılmasıyla gazi şehrimiz eğitim alanında da bir cazibe merkezi olacaktır. Tüm bu güzellikleri Gaziantep’e kazandırmak için canla başla çalışıyoruz. İnşallah Gaziantep’te 12 Haziran günü sandık başında halkımızda kendisine düşen görevi yerine getirecektir. Ve bu güzel çalışmalarla istikrarın sürmesi yönünde oyunu kullanacaktır’’ dedi.

13 Haziranda demokrasinin kazanmasını arzu ettiklerini dile getiren AKP Gaziantep millet vekili adayı Fatma Şahin arzumuz temennimiz sandıktan demokrasinin çıkması halkımıza gerçekten hizmet edecek isimlerin çıkmasıdır. Halkımız ve tüm Türkiye için hayırlı olmasını diliyorum kazanan Türkiye olur inşallah’’ dedi.