Ariş Pırlanta Gaziantep'te

Temelleri 1906 yılında atılan Ariş Pırlanta’nın 20. Mağazası Gaziantep’te Gazi Muhtar Paşa Bulvarı’nda açıldı. Açılışa Ariş Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş ile birlikte çok sayıda seçkin davetli topluluğu katıldı. Davetliler açılışın ardından Ariş’in birbirinden güzel koleksiyonlarını inceleme imkanı buldu.

Ariş Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş, mağaza açılışının ardından Radyo Zeugma’da canlı yayın konuğu oldu. Güzeliş, dört kuşaktır mücevher sektöründe faaliyet gösterdiklerini belirterek, “Dedemden devraldığımız mesleğimizi ben 52 yıldır sürdürüyorum. Rahmetli dedem o tarihlerde çok güzel işler yaparmış. Bu nedenle de soyadımız Güzeliş olmuş. Bugün çocuklarımla birlikte Ariş’i bir dünya markası yapmayı planlıyoruz” dedi.

Gaziantep önemli bir merkez
Ariş’in 20. Şubesini Gaziantep’te açmaktan büyük mutluluk duyduklarını vurgulayan Kerim Güzeliş, “Neden Gaziantep” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Gaziantep’in potansiyeli çok fazla. Özellikle takı ve mücevher üzerine büyük bir potansiyel var. Uzun yıllardır Gaziantep ile çalışıyoruz. Bir süredir bir mağaza oluşturmayı arzu ediyorduk. Müteşebbis bir bayimiz çıktı ve sevinçle bunu karşıladık. Gaziantepliler bu hizmeti hak ediyor. 1970’li yıllardan beri pırlantanın daha Türkiye’de bilinmemesine rağmen Gaziantep’te son derece iyi bir pazarı vardı. O anlamda Ariş için Gaziantep çok önemli bir merkez.”

Ariş’te fiyat istikrarı var
Pırlanta alırken dikkat edilmesi gereken konular hakkında da bilgi veren Kerim Güzeliş, tüketicilerin araştırma yaptıktan sonra, güvenilir bir firmadan alışveriş yapmalarını istedi. Güzeliş, “Öncelikle araştırma yapın, bilgi sahibi olun. Ardından ürünün sertifikasını iyi inceleyin ve güvenilir bir yerden alışveriş yapın. Bugün her bütçeye göre pırlanta var. Bir tektaş yüzüğün fiyatı 200 liradan başlıyor ve 30 bin liraya kadar çıkıyor. Ariş, uzun yıllardır istikrarlı fiyat politikası ve şeffaflık politikası uyguluyor. Biz dünya genelinde imalatçı ve toptancı bir firmayız. Az kara ikna olmuşuz, tüketiciye daha iyi hizmet vermek için çaba gösteriyoruz. Araştırma yapanlar mutlaka tekrar bize dönecektir” diye açıklamada bulundu.
Dünyada ilkleri gerçekleştiren firma
“Bir çok konuda dünyanın ilklerini gerçekleştirdik” diyen Güzeliş, şöyle devam etti: “Kişinin şahsi parmak izini alarak kişiye özel ürünler, mücevherler üretiyoruz. Çoğu zaman aileler 3-5 tane alıyor. Çocuklarına dağıtmak için. Yeni doğan çocukların el izlerinden çok güzel kolyeler yaratıyoruz. Ya da doğduğunda ayak izinden mücevherler yaratıyoruz. Mesela bir yaprak koleksiyonumuz var. Doğadaki yaprakları çok özel yöntemlerle kurutuyor ve kalıplıyoruz. Kesinlikle üzerindeki bütün dokular ürünün üzerine altın ya da pırlantalı olarak çıkarıyoruz. Bir altın yaprak oluyor. Pırlantalı altın yaprak. Bütün dünyada bunun patentini alıyoruz.
Ayrıca yaptığımız çok özel bir ürün daha var. Elması doğadan çıktığı gibi en ham haliyle mücevherin üzerine yerleştiriyoruz. Mücevherler birbirine çok benziyor. Ama doğadan çıkmış hali çok orijinal ve çok değişiktir. Bunlarla çok güzel tasarımlar ortaya koyduk. Bunu da dünyada ilk yapanlardan biriyiz. En önemli özelliğimiz, tek taş kampanyamız var. Tek taş pırlanta kampanyamız, pırlantanın en yüksek rengi olan, en nadide, en az bulunan rengini yani D Color’ı, aklın kalır sloganı ile bütün dünyada ne kadar bu yapıda pırlanta varsa toplatıp tüketicilere sunuyoruz. D Color, herkesin aklı kalır.”

Hedef dünya markası
Ariş Pırlanta’nın hedefleri hakkında da bilgi veren Kerim Güzeliş, “2015 Hedefinde yurt içinde 50 bayiye ulaşmak ve 100 küçük satış noktası hedefimiz var. Bugün itibariyle 20. mağazamızı açtık. Bütün Türkiye’nin her köşesinde bir mağazamız olmasını arzu ediyoruz. Bunu acele etmeden yapıyoruz. Çünkü marka ve büyüme Kontrol edilebilirse kalıcı olur. 2015’ten itibaren de dünya markası olma hedefimiz var. Yurt dışına açılımlar başladı. Bulgaristan’da şube açtık. Avrupa, Amerika ve Japonya’da iş ortaklığı arayışı içindeyiz” diyerek dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini bildirdi.

Gaziantepliler için çok özel bir uygulama da getirdiklerini söyleyen Kerim Güzeliş, Gaziantepliler’in Ariş ürünlerini istedikleri zaman daha yüksek fiyatlı bir ürün almak kaydı ile hiç kayıpları olmadan değiştirebileceklerini açıkladı. Güzeliş ayrıca, Gaziantepliler’in Ariş ürünlerini de istedikleri an yüzde 25 iskonto ile kendilerine satabileceklerini  sözlerine ekledi.