Albayram, Radyo Zeugma'ya konuk oldu

Cumhuriyet Halk Partisi( CHP) Şehitkamil Belediye Başkan adayı Fethi Albayram, seçim çalışmalarını Radyo Zeugma’da değerlendirdi. 30 Mart’ta başarılı bir sonuç alacaklarını ifade eden Albayram, katılımcı bir anlayışla görev yapacaklarını söyledi.
30 Mart yerel seçimlerine adım adım yaklaşılırken, adaylar vatandaşlara son mesajlarını iletmeye başladılar. CHp Adayı dr. Fethi Albayram’da Radyo Zeugma’da tüm projelerini dinleyicilere detaylı olarak anlattı. dinleyicilerden gelen soruları da yanıtlayan Albayram, özellikle sosoyal yaşamı iyileştirici projelere ağırlık vereceklerinin altını çizdi.

 ŞEFFAF VE KATILIMCI BİR ANLAYIŞ SERGİLEYECEĞİZ
Belediyenin tüm gelir gider analizlerini, ihalelerini, çalışmalarını ve projelerini halka şeffaf bir şekilde göstereceğiz. Kapalı kapıları açacağız. Vatandaşların 2. Evi olacak bir belediye anlayışı sergileyeceğiz. Kapımız ve makamımız halkımıza açık olacaktır. Seçimden seçime değil, her vakit halkımızın yanında olacağız. Bilgi edinme yasasının yanı sıra, vatandaşlarımız öğrenmek istediklerini ARGE birimizden en hızlı ve sağlıklı bir şekilde öğrenebilecekler. Hizmete göre halk seçmeyeceğiz, halkımıza göre hizmetler üreteceğiz.

İNSAN MERKEZLİ SOSYAL BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ
Şehitkamil İlçesi kozmopolittik bir nüfusa sahip. Bu nedenle hizmet taleplerinde de farklılıklar oluşmakta. Bu nedenle tek tip ve tek model hizmet anlayışına son vereceğiz. Her bölgenin ve mahallenin ihtiyaçlarını analiz ederek, oradaki vatandaşa sorarak hizmet yapacağız. Hizmet yapmak önemlidir. Ama nereye, hangi hizmeti nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız orada bir hastalık var demektir. İnsanlarımızın yaşamsal alandaki tüm sorunlarını çözmeden vizyon projelere yönelmek yanlış olur. Bu nedenle önce insan, öncelikle insan diyoruz. Elbette projelerimiz arasında ilçeye yeni vizyon kazandıracak modellerimiz var.

SOSYAL DONATI ALANLARINI ÇOĞALTACAĞIZ
Her zaman gündeme getirdiğim bir konu sosyal donatı alanları. Taziye evleri, aşevleri gibi tesisleri çoğaltacağız ve bunu ilçemizin en ücra köşelerine kadar yayacağız. Ancak Kadın Sığınma evini ismen çok kaba buluyorum.  Kadın Konuk Evleri olarak bunu gerçekleştireceğiz. Diğer yandan seyyar ekiplerimizle engelli, yaşlı vatandaşımıza 24 saat hizmet götüreceğiz. Yani insanlarımız hizmet için belediyeye gelmeyecek, biz onların ayağına gideceğiz. Çünkü bizim anlayışımızda halk efendi, belediye başkanı hizmetkardır. Belediye başkanı olursam parti rozetimi çıkartarak, ekibimle, personelimle tüm ilçenin hizmetkarı olacağım.

TEKNOLOJİYE AYAK UYDURABİLEN BİR BELEDİYE OLUŞTURACAĞIZ
Çağımız teknoloji çağı. Çağımız bilgi ve bilişim çağı. İşte bu bilinçle teknolojiyi yerinde ve zamanında kullanarak insanlarımızın hayatını kolaylaştıracağız. Bu anlayışla ilçemizin parklarında ve meydanlarında oluşturacağımız ağlarla halkımız rahatlıkla internete girebilecek. Belediyemizin tüm birimlerine hızlı bir teknolojik donanım hattı kuracağız. Akıllı tesislerle enerji tasarrufu sağlayacağız.