FADILOĞLU RADYO ZEUGMA'YA KONUŞTU

Ak Parti Şehitkamil Belediye Başkan adayı Rıdvan Fadıloğlu, seçim çalışmalarını, projelerini ve 5 yılda yaptığı hizmetleri Radyo Zeugma dinleyicileri için değerlendirdi. Fadıloğlu, dinleyicilerden gelen soruları da cevapladı.

30 Mart yerel seçimlerine adım adım yaklaşılırken başkan adaylarını dinleyicileriyle buluşturan Radyo Zeugma Şehitkamil Belediye Başkan adyaı Rıdvan Fadıloğlu’nu konuk etti. Programda 5 yılda yapılan hizmetleri dtaylarıyla anlatan Fadıloğlu, yeni dönem için düşündükleri projeleri sıraladı. Fadıloğlu, seçim çalışmalarında vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini ve oylarını yükselterek göreve devam edeceklerinin de vurduladı. Güneş Gaztesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Akyürek’in sorularını yanıtlayan Fadıloğlu, projeleri anlatırken, geçmişten de önemli örnekler verdi. Fadıloğlu özellikle sosyal ve kültürel projeleri ise altını çizerek anlattı.

5 YIL DOLU DOLU GEÇTİ

5 yılda tüm söylediklerimiz yerine getirdik. Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi, Eşsiz Manzarasıyla Dülük Mesire Alanına Yapılan Biyolojik Gölet ve Şelale halkımıza hizmet veriyor. Dülük Mesire Alanına Yapılan Gençlik Kampı İle Hayat Eğlenceye Dönüşüyor. Alleben 1 ve Alleben 2 Yüzme Havuzlarımızla bu spor dalını halkımıza sevdirdik. Güneş Enerji Panelimizle kendi enerjimizi ürettik. Üç Ödüllü Projemiz Katı Ayrıştırma Tesisi “Möp” büyük tasarruf sağladı. Yuvayı Şehitkamil Belediyesi yapar İlkesiyle Ev Hasreti Çeken Ailelerimiz İçin 4267 Konut Yaptık. Önceliğiniz Eğitim Dedik ve Gazikent Mahallemize 33 Derslikli İmam Hatip Lisesi ve 250 Kişilik Yurt ’un yanı sıra Sayrantepe Mahallemize ise 33 Derslikli Şehitkamil Anadolu Lisesini Kısa Sürede Tamamlayarak Eğitim Öğretime Kazandırdık.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞE ÖNEM VERDİK

Her Mahalleye Sosyal Tesis İlkesiyle Çıktığımız Bu Yolda 5 Yıl İçerisinde 88 Yeni Sosyal Tesis Yaparak İlçemizi Eğitim Yuvası Haline Dönüştürdük… Merhamet Eli Projemizle Şehitkamil’in Kutsal Emanetleri Yetim Çocuklarımıza Sahip Çıkıyoruz. Şehitkamil’de Yaşamak Her Yaşta Güzel İlkesiyle Vefa Hizmetini Hayata Geçirerek 70 Yaş Üzerinde, Yakını Olmayan ve Bir Başına Yaşayan Vatandaşlarımızın İhtiyaçlarını Karşılıyoruz. Yardımlarla Büyüyen Sosyal Yardımlaşma Örneği “Gıda Bankamız” muhtaç ailelerimize destek odu. Türkiye’nin En Fazla Faal Lisanslı Sporcu Barındıran Tek Belediyesiyiz…

ÇOK DÜŞÜNDÜK AMA HIZLI YAPTIK

5 yıllık hizmetler hakkında yaptığı kısa değerlendirmede proje süresini uzun tutuklarını, uygulama kısmını kısa tutuklarına değinen Fadıloğlu, ‘’önceleri eleştirildik. Ancak daha sonraları haklı çıktık. Tüm proje çizimlerini kendi ekibimiz hazırladı. Söz verdiğimiz tüm projeleri hayata geçirdik. ŞKM, yüzme havuzu, biyolojik gölet gibi tüm söylediklerimiz hayata geçirdik. Bunların yanında söz vermediğimiz halde, halkın talepleri doğrultusunda gerçekleşen sayısız hizmetler yapıldı’ dedi. Fadıloğlu, yeni dönem için hazırladıkları projeleri slayt gösterimiyle tek tek anlattı. Özellikle köylere yönelik yaşam merkezleri ve okul öncesi eğitime büyük ağırlık vereceklerinin mesajını veren Fadıloğlu, arsa sorunu konusunda da yeni çözümler üreteceklerinin altını çizdi.

YENİ SPOR SALONU YAPACAĞIZ

Kamil Ocak Satdyumu ile birlikte Kapalı Spor Salonu’nda yıkılacak olması nedeniyle, Şehitkamil ilçesine 3 bin kişilik yeni bir Kapalı Spor Salon’u yapılacak. Belediyeye ait 21 bin metrekare alan üzerine kurulacak tesisin ilçenin salon sporları organizasyonlarına ev sahipliği yapacak. İlçenin Doğu ve Batı yakasına Kurban Kesim Merkezleri kurulacak. Daha önce uzay Çatılı Pazaryerlerinde yapılan kesim işlemleri bu projeyle daha hijyenik koşullarda yapılabilecek. ANA OKULU PROJESİ Gaziantep’in eğitimdeki sıkıntılarına köklü bir çözümler üretilecek. Okul öncesi eğitime önem verilecek. Bu çerçevede yeni ana okullar yapılacak. Bu okullarda çocukların temel eğitimi en iyi şekilde almaları sağlanacak.

İBRAHİMLİ 2 DE YAŞAM PARKI

İbrahimli 2 bölgesine devasa bir yaşam parkı yapılacak. Havuzu, yeşil alanı ve çocuk oyun alanlarını yanı sıra yürüme parkurlarıyla tam donanımlı bir yaşam parkı bölge halkının hizmetine sunulacak.

HER KÖYE SOSYAL TESİS

Yeni mahalle olan köylere ‘Köy evi Projesi’ ile sosyal tesisler yapılacak. Sosyal tesislerin önünde düğün ve benzeri törenlerin yapılması için meydanlar oluşturulacak. Sinan köyünde ise ‘KÖY KENT’ projesi hayata geçirilecek. Tüm köy okullarına kütüphane yapılacak. Önceki dönem verdiği söz üzerine İbrahimli bölgesine yüzme havuzu yapan Fadıloğlu, yeni dönemde ise Çıksorut Bölgesi’ne havuz ve spor okulu inşa edecek.

BEDİRKEN’TE UYDU KENT PROJESİ

Kentteki konut ve trafik sorunu için UYDU KENT yapılacak. Beylerbeyi Bedirkent bölgesinde hayata geçirilecek uydu kent sosyal donatı açısından tam donanımlı olacak. Adeta o bölgelerde yeni bir şehir kurulacak. İlçe nüfusunun artması nedeniyle yeni bir nikah salonu projesi hayata geçirilecek. Basra Bölgesi’nde yapılacak yeni Nikah Salonu ve tüm projelerin mimarı taslakları belediye ekiplerince hazırlanacak.

ÇÖP KONTEYNIRLARI YERE GÖMÜLECEK

Yeni dönemde çevre kirliliğinin ve görünümünün önüne geçilecek. Mevcut çöp konteynırları yere gömülecek.