Tahmazoğlu ZEUGMA'ya konuk oldu

   

Ak Parti Şahinbey Belediye Başkan adayı Mehmet Tahmazoğlu, 5 yılda bütçeyi 5'e katladıklarını belirterek gelirin yüzde 80 oranındaki bölümünü yatırıma ayıran tek belediye olduklarını söyledi.
Ak Parti Şahinbey Belediye Başkan adayı Mehmet Tahmazoğlu, Radyo Zeugma'nın canlı yayın konuğu oldu.   Proğramda 5 yıllık hizmetleri ve yeni dönemde yapacaklarını anlatan Tahmazoğlu, dinleyicilerden gelen soruları cevaplarken, 20 bin konut yapacaklarının müjdesini verdi.
Tahmazoğlu, kentsel dönüşümden yeni açılacak yollara, parklardan yeni sosoyal donatı alanlarına kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.  Proğramda Aydın Akyürek'in sorularını yanıtlayan Tahmazoğlu, ilk'ler ve en'lerle anılan bir belediye inşa ettiklerinin altını çizdi.

KENDİ İMKANLARIMIZLA 20 BİN KONUT YAPACAĞIZ
İlçedeki konut sorununa kalıcı çözümler üreteceğiz. Geçmişte yapılan Çamlıca, Üç yüz kent ve Mavi Kent gibi projelerin yanı sıra 20 bin yeni konut yapacağız. Bu konutlara vatandaşlar, kira öder gibi sahip olabilecekler. İnsanlarımıza daha yaşanılabilir mekanlar oluşturmak için yeni dönemde de konut projelerine büyük önem vereceğiz. Üçyüz evler konutlarında altında bayanların da çalışacağı tekstil atölyesi kurdu. Çamlıca’da 1810 ev yıkıldı. 1153 konut ve 70 iş yeri yapıldı. Perilikaya’da ise 179 konut kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapıldı. Kahvelipıanar’da ise 996 konut TOKİ aracılığıyla yapılacak.

ŞAHİNBEY'DE YAŞAMAK AYRICALIK OLDU
 Yaklaşık olarak 5 milyon 121 bin metre kare asfalt yaptık ve 2 milyon 149 bin metre kare kilit taşı yaptık. 65 adet Gençlik merkezi ve sosyal tesis yaptık. 65 sosyal tesisimizde 30 ayrı branşta hizmet vermekteyiz.
Tarihi binaları gün yüzüne çıkardık. Şahinbey belediyesi olarak Gaziantep’in kültürel ve tarihi dokusuna sahip çıkarak Şıh Camii yanında bulunan park, meydan ve sokak yenileme projelerine ek olarak kültür mirası olan dört tarihi binayı kamulaştırarak restorasyonlarını tamamladık. Sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmaları nedeniyle bize Tarihi Kentler Birliği Metin Sözen Büyük Ödülü verildi. Üstün zekalı çocuklarımızın eğitim göreceği Bilim ve Sanat Merkezini yapıyoruz. Uluslar arası Folklor festivalleri yapıyoruz” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMLE İLKLERİ BAŞARDIK
Çarpık ve Metruk 857 adet kaçak yapıyı yıktık Yeni dönemde kentsel dönüşüme devam edeceğiz. 5 bölgede kentsel dönüşüm yapıyoruz. Risk altındaki 2 bin 610 evi kamulaştırarak yıkımını gerçekleştirdik. Bu amaçla Nuripazarbaşı, Sakarya, Çamlıca, Kahvelipınar, Yazıcık - Türktepe, Perilikaya - Serinevler, Barak, Güzelvadi, Mahalleleri ve eski grajlar bölgesini kapsayan 5 bölgede kentsel dönüşüm çalışması devam edecek.

BU PARK ÇOK KONUŞULACAK
Yeşilvadi projesini hayata geçireceğiz. 1 milyon 700 bin metre kare alan üzerine Türkiye’nin en büyük parkını yapıyoruz. Park içerisine 86 bin metre kare biyolojik gölet, kapalı yüzme havuzu, 8 bin kişilik amfi tiyatro, çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları ve roller coaster yapacağız. Yeşil vadide 40 bin adet ağaç diktik. Bu bölgede 2500 kişiyle görüşülerek kamulaştırma yapıldı.

HAVAALANI BURÇ KAVŞAĞINA BAĞLANIYOR
Havaalanı yolunu burç kavşağına bağlayacak 12 kilometre uzunluğunda 12 şeritli yol yapacağız. Yolları düzenledik Özdemirbey caddesini Türkmenler caddesine bağlayan 6 şeritli yol açıyoruz. Akkent, Mavikent, Yeşilkent, Hipodrom alanı ve Bağlarbaşı bölgelerinde yeni yaşam alanları aştık. Bu bölgedeki tüm tıkanan damarlar açılarak, trafik rahatlayacak.
 
SANAYİ SİTESİ TAMAMLANACAK
 Şehir merkezinde bulunan ve sağlıksız şartlarda çalışan oto tamircilerimizi 320 bin metre kare alanda 970 adet işyeri bulunan modern Şahinbey Sanayi Sitesine taşıyoruz...

TEMATİK PARKLAR VE KÜLTÜR MERKEZİ
Yeni dönemde kişi başına düşen yeşil alan sayısını artıracağız. Bu bağlamda yeni tematik parklar yapacağız. Yine mahalle olan köylerimize de parklar yaparak, spor aletleri ve çocuk oyun alanlarıyla tüm kesimlere hizmet verecek alanlar oluşturacağız. Akkkent Spor Köyü ve Eğlence Merkezi’ni hayata geçireceğiz.İlçe nüfusunun artması nedeniyle yeni dönemde Karataş ve Akkent civarında 2 bin kişilik Kültür Merkezi inşa edeceğiz. İlçemizdeki tüm kültürel faaliyetler, toplantılar ve seminerler bu merkezde yapılacak.

YENİ SOSOYAL DONATILAR YAPILACAK
Yeni konut alanlarımızda yaşayan insanlarımızın ihtiyaçlarını gidermezi için çarşılar oluşturacağız. Bunun yanı sıra akkent ve Narlıtepe’ye acil ihtiyaç olan Uzay Çatılı Pazaryerlerini yapacağız. İlimizin eğitimdeki çıtasını yükseltmek adına eğitim çalışmalarına da önem vereceğiz. Bu bağlamda Akkkent civarında üztüs zekalı çocuklar için Bilim ve Sanat Merkezi oluşturacağız.

2 YENİ HASTANE 2 POLİS MERKEZİ
Sağlık konusunda da ilçemizin ihtiyaçlarını giderecek projeler hazırladık. Perilikaya’da 350 yatak kapasiteli hastane içim arsa tahsisi yaptık. Karataş’ta ise, hazineden talep ettiğimiz arsa üzerine belediye olarak hastane yapacağız. Düztepe’deki polis merkezi yol genişletme çalışmaları nedeniyle Çamlık Bölgesi’ne taşınacak. Bunun yanı sıra, Karataş, Mavi Kent, Yeşilvadi  ve Yeni Düztepe karakolu olmak üzere toplam 4 yeni Polis Merkezi yapacağız.
 
SOSYAL BELEDİYECİLİĞE DEVAM EDECEĞİZ
Belediye olarak sürdürdüğümüz Sosyal Market ve sosyal belediyecilik anlayışını yeni dönemde de sürdüreceğiz.
Yüzü gülen ve daha yaşanılabilir mekanlarda yaşan insanların oluşturduğu bir ilçe hayal ediyoruz. Tüm projelerimiz hayatı kolaylaştırmaya yönelik düşünülmüştür.