“Yapılamayanı yaptık”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı için resmi başvuruda bulunan Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, “Oğuzeli’nde 60 yılda yapılamayanı iktidarımız ile ekibimizin desteğiyle 4 yılda yaptık” dedi.

“MAKAM ARACI DAHİL HER ŞEY İCRALIKDI”

Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı için resmi başvurusunu AK Parti İl Başkan Vekili Hakan Aslansoy’a teslim eden Başkan Öztekin, göreve geldiği günden bu yana Oğuzeli’ne yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu ifade eden Öztekin, özgeçmişini partililere ve basın mensuplarına anlattı. Göreve geldiğinde makam aracının dahil olmak üzere herşeyin icralık olduğunu dile getiren Öztekin, “Hedefimiz Oğuzeli’ni ayağa kaldırmaktı. Buraya hizmet vermek için ekibimizle birlikte yola çıktık. Allah'a şükür bindiğimiz makam aracı dahil olmak üzere her şeyimiz icralıktı. Bir buçuk trilyonluk icralık davalarımızı, bütün alacaklılarla oturup uzlaşarak hepsini çözdük bitirdik. Esnafa olan borcumuzu bitirdik. İller Bankası'na olan borçlarımızdan ciddi bir meblağı ödedik” dedi.

“BAŞIMIZI EĞDİRECEK BİR ŞEY YAPMADIK YAPMAYIZ DA”

“Oğuzeli’nde 60 yılda yapılamayanı, Allah'ın izni ile ekibimizle, personelimizle, halkımızın desteği ile ve hakikaten iktidarımızın desteği ile 4 buçuk yılda iddia ile söylüyorum 3-5 mislini yaptık” diyen Başkan Öztekin, “Asfaltsız kilit taşı olmayan yer bırakmadık. Elbette eksiklerimiz var. Sıfırdan başladık diyebiliriz. Bu görevi bize layık görür ve bize tevcih ederlerse, ben elbette başınızı aşağı getirecek en ufak bir şey yapmadığımız gibi bundan sonra da sizin ve bizim başımızı aşağı eğdirecek bir şey yapmayacağım. Bu milletin elini kimseye uzattırmadan ayağını rahat uzattırmaya namzet olduğumu ifade ediyorum” diye konuştu.