Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu Radyo Zeugma'nın canlı yayın konuğu oldu. Yaptığı her projede kendi isminin ön plana çıkmasından ziyade, kurumsal kimliğin ön plana çıkmasına özen gösteren Fadıloğlu "Hizmetin şov yönüne en son bakarım" dedi. Hizmetlerde isminin ön plana çıkmasını özellikle istemediğini söyleyen Fadıloğlu "Biz göreve başlarken, siyasetteki ezberleri bozacağımızı söylemiştik. Benim ismim önemli değil. Önemli olan benim ve arkadaşlarımın ekip ruhu içerisinde ürettiği projelerdir" dedi.

 

99.0 frekansından yayın yapan Zeugma Radyo'da Sunucu Seda Özdumanlı ve Gazeteci Hüseyin Küpeli'nin sorularını cevaplandıran Rıdvan Fadıloğlu, sorulara içten ve samimi yanıtlar verdi.

KURUMSAL KİMLİK VURGUSU

Hizmetlerinde "Rıdvan Fadıloğlu" ismini ön plana çıkartmak yerine, kurumsal kimliğin ön plana çıkmasına dikkat ettiğini ifade eden Fadıloğlu "Esas olan kurumsal kimliktir. Biz bunun inancıyla hareket ediyoruz. Hiç kimse vazgeçilmez değildir. "Rıdvan Fadıloğlu olmazsa, bu belediye yürümez" diye bir mantık olamaz. Önce logomuzu değiştirdik. Siz O logoyu gördüğünüzde Şehitkamil Belediyesi akla gelecek.  Şehitkamil Kültür Merkezi, Gaziantep'in ihtiyacı olan bir projedir. Ben eski belediyemdeki nikah salonunda nikah kıyarken, şahsen utanıyorum. Çünkü insanlarımız herşeyin en iyisine layık. İnsanlara kaliteyi sunma zorunluluğumuz var. Yapana kadar bizim, yaptıktan sonra ülkemizin malıdır. Şu ana kadar hem Gaziantep'in, hemde ülkemizin tanıtımı açısından önemli." dedi.

"HİZMETİN ŞOV YÖNÜNE BAKMIYORUZ"

Şehitkamil Kültür Merkezi'ninin Gaziantep'e hizmet verdiğini kaydeden Fadıloğlu "Burada Uluslararası Sempozyumlar yapıldı. İnşallah Ekim'de Dermatoloji Kongresi burada yapılacak. Şehre ne katıyoruz, biz buna bakıyoruz. Şehre sunduğumuz, sosyal ve ekonomik katkıya bakıyoruz. Bu işin şov yönü en sondadır. ŞKM bile yetmemeye başlayacak. Gaziantep artık bundan daha büyüğünü ister noktaya geldi. Projeleremizi ileriyi görerek, bir planlama çerçevesinde, vizyonla doğru orantılı, ekip ruhu içerisinde gerçekleştirdik. Belediyenin en üst kademesinden, en alt kademesine bütün arkadaşlarımın projelerde emeği var."

BU HAFTA DÜLÜKBABA ÜCRETSİZ

Programda bir de müjde veren Rıdvan Fadıloğlu, Dülükbaba Piknik alanının 19 Mayıs Haftası dolayısıyla bu hafta ücretsiz olacağını belirtti. Fadıloğlu "Biz hangi projenin maketini yaptıysak, o projenin aynısını yaptık. Maketleri göstermelik yapmadık. 1+1 konutlar, Dülükbaba'daki gölet, ŞKM, tüm projelerimizde buna özen gösterdik. İnsanları aldatamayız. Dülükbaba'da insanlarımıza rahat piknik yapabilecekleri bir yer hazırladım. Bu haftada Gençlik Spor Haftası münasebetiyle Cuma-Cumartesi-Pazar günleri Dülükbaba'yı ücretsiz yapıyoruz." ifadesini kullandı.

"MECLİSTE FİKİRLERE SAYGIMIZ VAR"

Şehitkamil Belediye Meclisi'nde zaman zaman yaşanan sert tartışmaların yanısıra, çok sesliliğe de değinen Fadıloğlu "Herşeyin ötesinde bizde insanız. Bile bile hata yapmamaya gayret gösteriyoruz. Meclis üyelerimizle mutlaka tartışmamız lazım. Ben yaptım anlayışı doğru değil. Bazen bizimde sabrımızın taştığı oluyor ama oradaki görev yapan arkadaşlarımında bir gayesi var. Bu millete hizmet etmek adına gelmişler. Herkes bilgisi çerçevesinde çalışıyor. Ben bir tarafından bakarım, o diğer tarafından bakar. Farklılıklara saygı duymak zorundasınız. Ben yaptım oldu anlayışında değiliz. Ben mecliste kendi fikrimi hür olarak ifade edemezsem, doğru olmaz. Ben STK'lerde uzun yıllar çalıştım. Her sınıfta farklı öğrenci olur. Meclisi yönetmek zor ama tartışarak doğruları buluyoruz. Yeri gelir fikirler ön plana çıkar, yeni gelir sayısal çoğunluk olur ama biz arkadaşlarımızın görüşüne her zaman önem veririz. Mecliste CHP'li arkadaşlarımız, bazen kendi insiyatifinin dışındaki bir karara, grup kararı gereği evet yada hayır diyebilir. Onların içerisindeki tartışmalara birşey diyemem. Onlarda grup kararı doğrultusunda hareket ediyor. Saygı duyuyorum" ifadesini kullandı.

"AİLEMİN SAYESİNDE BAŞARILIYIM"

Özel yaşamına vakit ayıramadığından yakınan Fadıloğlu, ailesine de özellikle teşekkür etti. Ailesinin kendisine her zaman anlayışla yaklaştığını belirten Fadıloğlu "Ben insanlara hizmet ediyorum. Aileme hemen hemen hiç vakit ayıramıyorum. Oğlumla ilgilenemedim ama o üniversitede istediği yeri tutturdu. Kızımlada ilgilenemedim. Bu iş, evdede bir ekip işi. Allah eşimden, annemden, babamdan razı olsun. Onların sayesinde bu işi başarıyla yapıyorum. Onlarda anlayış gösteriyor ve "Ne yapalım bu sayılı bir süre" dipye bakıyor. Onların arkamda durması sayesinde rahatım. Yazın yürüyüşe, kışın hafta sonları sinemeye gitmeye gayret ediyorum." şeklinde konuştu.